Україна є європейським лідером за захворюваністю на кір. За даними ВООЗ, за перше півріччя на кір в країні захворіли 23 тисячі людей – більша частина усіх європейських хворих. За півроку вже захворіли ушестеро більше людей, ніж за весь минулий рік. https://www.bbc.com/ukrainian/news-45248246?ocid=socialflow_facebook

В Сумській області на кінець серпня поточного року зареєстровано 228 випадків кору: 161 (70,6%) дорослий, 67 (29,4%) дітей. Серед захворівших 83% потребували лікування в умовах стаціонарних відділень лікувальних закладів – 146 дорослих та 43 дитини.

Протягом 2018 року в області захворіло 20 медичних працівників.

В обласній дитячій клінічній лікарні триває щеплення медичних працівників проти кору. Із загальної кількості медиків закладу 21% щеплено проти кору та мають документальне підтвердження проведеним щепленням. Із 444 медичних працівників, які не щеплені або не мають достовірних документальних даних про проведені щеплення проти кору виявили бажання обстежитися на напруженість імунітету проти даної інфекції 96%. За їх результатами 81% мають надійний захист проти кору, 6 % мають сумнівний результат та 13% не мають захисту проти даної інфекції. Цікавим є той факт, що 15 медичних працівників, з їх слів, перехворіли на кір. П’ятеро із них виявили бажання обстежитися серологічно. Всі отримали негативний результат. Отже, за підсумками проведеного аналізу стану захисту медичних працівників лікарні проти кору 120 медиків, а це 21% від загальної кількості медичних працівників нашого закладу за їх згодою отримують щеплення. Наші працівники тепер захищені!!!

Головний педіатр                          Оксана Сташко