Станом на 07.09.2018 в Сумській області зареєстровано 72 випадки кору серед дітей. Протягом останнього тижня захворіли 2 дитини та потребували стаціонарного лікування. В Україні з початку року на кір захворіло 30 тисяч людей, у тому числі 13 з летальним наслідком.

Крім того, набуває загрозливого характеру захворюваність на краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію – інфекції, які можна попередити, вчасно зробивши профілактичні щеплення.

З початком навчального року ризики масового поширення зазначених вище інфекцій збільшуються. Черговий раз Міністерством охорони здоров’я України спільно з Міністерством освіти і науки України наголошено на необхідності проведення щеплень дітям та недопущенні невакцинованих (за відсутності протипоказань) дітей у заклади освіти (лист Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 06.09.2018 № 05.2-11/2353а 1/9-537). Зазначена вимога передбачена у статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», відповідно до якої дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

З метою уточнення даних щодо проведених раніше щеплень вам і вашим дітям, рекомендуємо звернутися до сімейних лікарів, лікарів-педіатрів і при необхідності зробити щеплення.

12.09.2018

Сташко О.В.