Обласна дитяча клінічна лікарня створена у 1988 році як багатопрофільний лікувальний заклад. Лікарня розміщена у сучасних багатоповерхових будівлях з’єднаних капітальними переходами. Має у своєму складі стаціонарний корпус, поліклінічний корпус, приймально-діагностичний корпус, конференційний зал на 150 місць. Допоміжні приміщення: харчоблок, гаражі, господарчий корпус з дезкамерою, пральнею, котельну з автономним опаленням.

Лікарня має ліцензію на медичну практику за всіма профілями медичних спеціальностей соматичного та хірургічного профілів.

Крім того, лікарня є центром організаційно – методичного керівництва дитячими закладами охорони здоров’я області, клінічною базою для навчання студентів, проходження інтернатури, підвищення кваліфікації лікарів та середнього медичного персоналу.

Статус клінічної обласна дитяча лікарня набула у 1992 році. На базі закладу працює 2 кафедри медичного інституту Сумського Державного університету.

Лікарня сертифікована на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини».

З 01.06.2019 комунальна установа Сумська обласна дитяча клінічна лікарня рішенням сесії Сумської обласної ради сьомого скликання від 19.10.2018 реорганізована шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Обласна дитяча клінічна лікарня» (КНП СОР «ОДКЛ»),

В обласній дитячій клінічній лікарні функціонує 11 спеціалізованих стаціонарних відділень за 24 профілями на 375 ліжок та 4 допоміжних служби (рентгенологічне відділення, клініко-діагностична лабораторія, реабілітаційне відділення, центральне стерилізаційне відділення).

Для надання амбулаторно-поліклінічної, консультативної допомоги дітям області у складі лікарні функціонує консультативна поліклініка з плановою потужністю 240 відвідувань в зміну. Спеціалісти поліклініки надають спеціалізовану медичну допомогу дітям по 25 спеціальностям. На базі консультативної поліклініки функціонує: відділення ультразвукової діагностики, кабінет функціональної діагностики, ендоскопічний, стоматологічний кабінети, обласний кабінет охорони зору, дитячий сурдологічний центр, кабінет для надання медико-психологічної допомоги дітям «Клініка, дружня до молоді», регіональний організаційно – методичний моніторинговий центр з питань підтримки грудного вигодовування дітей.

На сьогодні відділення УЗД оснащено сучасними апаратами експертного класу. Допомога надається хворим з м. Суми та районів області. У відділенні проводяться усі види УЗ-досліджень.

Ендоскопічна служба має сучасні окремі кабінети для проведення фібробронхоскопій, фіброгастродуоденоскопій, фіброколоноскопій та мініопераційну, обладнану наркозно-дихальною апаратурою. У кабінети подається кисень та здійснюється приточно-витяжна вентиляція. На сьогодні ендоскопічний кабінет є єдиним в області, де виконуються всі існуючі ендоскопічні дослідження у дитячому віці

У 2018 році в консультативній поліклініці проведено повну заміну системи водопостачання (гарячої та холодної води) та водовідведення, відновлено подачу гарячої води. В кожному кабінеті покладено нові кахельні «фартухи» навколо рукомийників, проведено заміну сантехніки та змішувачів. Відремонтовано санітарні кімнати та маніпуляційний кабінет.

У 2019 році проведений капітальний ремонт центрального холу першого поверху консультативної поліклініки та заміна на нові меблі у реєстратурі, зоні очікування та роздягальні.

До кожного робочого місця проведено мережу Інтернет, закуплено комп’ютери та повністю комп’ютеризовано всі робочі місця лікарів. Благодійниками придбано 2 проектори знаків для вдосконалення роботи лікарів-офтальмологів.