Обласна дитяча клінічна лікарня створена в 1988 році, як багатопрофільний лікувальний заклад. Лікарня розміщена в сучасних багатоповерхових будівлях з’єднаних капітальними переходами. Має в своєму складі стаціонарний корпус, поліклінічний корпус, приймально-діагностичний корпус, конференційний зал на 150 місць. Допоміжні приміщення: харчоблок, гаражі, господарчий корпус з дезкамерою, пральнею. Загальна площа землі дорівнює 5,2 га. З грудня 2017 року лікарня перейшла на автономне опалення, що дозволило самостійно вирішувати питання про обігрів закладу.

Лікарня має ліцензію на медичну практику за всіма профілями медичних спеціальностей соматичного та хірургічного профілів. Основні показники діяльності лікарні на рівні показників по обласним дитячим лікарням України.

В обласній дитячій клінічній лікарні функціонує 14 спеціалізованих стаціонарних відділень за 24 профілями на 400 ліжок та 4 допоміжних служби (рентгенологічне відділення, клініко-діагностична лабораторія, фізіотерапевтичне відділення,центральне стерилізаційне відділення), консультативна поліклініка, планова потужність якої 240 відвідувань в зміну, фактична – 280 відвідувань в зміну. Спеціалісти поліклініки надають спеціалізовану медичну допомогу дітям по 21 спеціальності. На базі консультативної поліклініки функціонує: відділення УЗ-діагностики, кабінет функціональної діагностики, ендоскопічний, стоматологічний кабінети, обласний кабінет охорони зору, дитячий сурдологічний центр,обласний кабінет з питань підтримки грудного вигодовування дітей.

На сьогодні відділення УЗД оснащено сучасними апаратами експертного класу. У відділенні працюють висококваліфіковані фахівці.

Допомога надається хворим з м. Суми та районів області, як амбулаторним так і стаціонарним пацієнтам.

У відділенні проводяться всі види УЗ-досліджень. Пріоритетними є обстеження новонароджених, кістково-суглобової системи, доплерографія магістральних та периферичних судин.

КНП СОР “ОДКЛ” – єдиний медичний заклад області, де виконуються всі існуючі на сьогодні ендоскопічні дослідження в дитячому віці.

Ендоскопічна служба Сумської обласної дитячої клінічної лікарні розташована на третьому поверсі консультативної поліклініки і в своєму розпорядженні має окремі кабінети для проведення фібробронхоскопій, фіброгастродуоденоскопій, фіброколоноскопій та міні операційну ,обладнану наркозно-дихальною апаратурою. У кабінети подається кисень та здійснюється приточно-витяжна вентиляція.

Капітальний ремонт приміщень був проведений у 2012 році. Відділення забезпечене найсучаснішою ендоскопічною апаратурою: фібробронхоскоп Pentax FI – 9 BS діаметр 1,8 мм (дозволяє обстежувати дітей від періоду ново народженості до дорослого віку), дихальний бронхоскоп Shtorz для видалення сторонніх тіл трахеї, бронхів і стравоходу, фіброколоноскоп Olumpus EG990i, фіброгастродуоденокоп педіатричний Olumpus type N 30 діаметр-5 мм, для обстеження дітей молодшого віку, фіброгастродуоденоскоп Olumpus type XPE, відеогастродуоденоскоп Pentax EG2990i з функцією віртуальної хромографії. Забезпечені в повному обсязі інструментарієм для видалення сторонніх тіл, доброякісних новоутворень, електрокоагуляцій (для зупинки кровотеч. Вся обробка ендоскопічної апаратури проводиться сучасними дезінфектантами.

Ендоскопічні втручання виконуються двома лікарями – ендоскопістами вищої категорії.

Для надання допомоги дітям у важкому стані в стаціонарі функціонує відділення анестезіології та інтенсивної терапії на 10 ліжок в якому надається допомога дітям віком від 0 до 17 років та відділення інтенсивної терапії новонароджених (9 ліжок)з виїзною бригадою.

Приймальне відділення зручно розташоване на 1-му поверсі будівлі, має спеціальні пандуси для транспортування важкохворих. Обладнане всім необхідним для надання невідкладної допомоги, проведення первинного огляду та оформлення дітей до стаціонарних відділень. В складі відділення є окремі кабінети для прийому лікарями: хірургом, педіатром, травматологом, розмежовані прийоми хворих соматичного та інфекційного. Цілодобово працюють рентгенкабінет та ургентний пункт для надання допомоги травмованим дітям. У середньому за добу обслуговується 50 дітей.

Відділення для дітей з ураженням ЦНС та порушенням психіки розраховано на 35 ліжок, з них 30 – неврологічного профілю, 5 – психіатричного. У відділені надається спеціалізована допомога дітям з перинатальним ураженням ЦНС. Останній контингент становить до 44% від всіх пролікованих. Медична допомога надається у рамках програми профілактики дитячої інвалідності, відбір дітей проводиться через комп”ютерну програму нагляду за дітьми, які отримують лікування у неонатальних відділеннях СОДКЛ, на амбулаторному прийомі в поліклініці, після виявлення в ЦРЛ. Відділення оснащене спеціальними пристроями для надання реабілітаційної допомоги (кульковий басейн, спортивне знаряддя).

Можливі обсяги надання медичної допомоги: – діагностика неврологічних та психічних розладів у дітей раннього віку з проведенням всебічного обстеження, що дозволяє проводити ранню профілактику виходу на первинну інвалідність.Консультації невролога, психіатра, психолога, сурдолога. офтальмолога, нейрохірурга, генетика. Додаткові методи обстеження: нейровізуалізація (НСГ, КТ, МРТ). ЕЕГ (у тому числі ЕЕГ денного сну), лабораторні методи.

– лікувально-реабілітаційний напрямок роботи відділення: лікування психоневрологічної патології, введення препаратів ботулінічного токсину дітям зі спастичними формами ДЦП з наступним проведенням фізичних методів реабілітації, етапного гіпсування та ортезування; до штату входять лікар-рефлексотерапевт (проводиться голкорефлексотерапія, лазеропунктура, акупунктура), сестри медичні з масажу та ЛФК (з використанням методик Бобат-терапії, Войта-терапії. рефлекторно-навантажувального пристрою «Гравістат»).- психолого-педагогічна реабілітація (заняття з психологом, логопедом, сенсорна інтеграція).

Протягом 2017 року здійснено 661 виїзд в райони області. Всього оглянуто 8376 дітей, з яких сільські мешканці – 2741 (32.7%), діти “Ч” групи – 5659 (30%), інваліди – 1292 (7%).

Сучасні медичні (діагностичні та лікувальні) технології, що освоєні в лікувальному закладі: Кольорова доплерографія, кардіоінтервалографія, обстеження за методом Фолля, пульстерапія ревматологічних захворювань, лазеротерапія, мікрохвильова резонансна терапія, лікування онкогематологічних хворих за міжнародними Протоколами, застосування біоімплантантів (тутопласт) для хірургічної корекції вад розвитку ШКТ, кріотерапія при ЛОР-захворюваннях та при доброякісних новоутвореннях переднього відділу ока та його придатків, методика накісткового і поза вогнищевого остеосинтезу, обстеження на TORCH-інфекцію, в тому числі ПЛР, ЕХО-енцефалографія, нейросонографія, фіброгастроскопія, бронхоскопія, лікування СДР штучними сурфактантами (Сукрім), виходжування дітей методом “кенгуру”, сумісне перебування матері і дитини, заохочення родини до догляду за новонародженим, спірометрія, та інше.

Соматичне відділення створено 01 березня 2019 року у складі комунальної установи Сумська обласна дитяча клінічна лікарня. Лікування пацієнтів віком від 1 місяця до 18 років здійснюють висококваліфіковані спеціалісти відділення: нефрологи, кардіологи, імунологи, ендокринологи, пульмонологи, алергологи, педіатри, гастроентеролог. Переваги відділення:

 • широкий вибір спеціалістів різних направлень;
 • увесь медичний персонал відділення – спеціалісти з великим досвідом роботи, з високим рівнем кваліфікації та професійної підготовки, постійно удосконалюють свої професійні знання на курсах підвищення кваліфікації;
 • комплексний підхід до лікування і профілактики захворювань;
 • можливість вибору лікаря та дати планової госпіталізації;
 • проведення щеплень в умовах відділення;
 • у наявності одномісні палати, обладнані по категорії “Люкс”

Гематологічне відділення на 25 ліжок. , з яких 5 онкологічних. . Профілі ліжок відділення – єдині в області, на яких надається допомога хворим на злоякісні новоутворення кровотворної та лімфатичної тканини, хворим гематологічного профілю. У відділенні проведені капітальні ремонти за рахунок благодійної організації. Завдяки проведеним ремонтним роботам всі палати оснащені окремими санітарними вузлами, що стТут працюють фахівці, які мають високий рівень підготовки, завідувачка проходила стажування в Австрії. Практично 80 % лікарських засобів у відділенні придбано за рахунок бюджетних коштів та залучених за рахунок проведення благодійних акцій .

Очне відділення розраховане на 30 ліжок, це теж єдине відділення в області такого профілю. У відділенні є кімната для ортоптичного лікування дітей. Офтальмологічне відділення достатньо обладнане для проведення лікувально-діагностичного процесу. Операційна в складі операційного блоку спільно з ортопедо-травматологічним відділенням, в цьому році планується проведення ремонтних робіт та придбання сучасного обладнання.

ЛОР-відділення розгорнуто на 20 ліжок. У відділенні обладнано маніпуляційний кабінет, процедурний кабінет, функціонує апарат для лікування захворювань ЛОР-органів кріотехнологією.

Хірургічне відділення на 55 ліжок за трьома профілями: загальна хірургія, гнійна хірургія та урологія. Надає спеціалізовану хірургічну допомогу дітям області, для чого є дві операційні зали – ургентна та планова, в яких проведено капітальні ремонти в 2016 році. Об’єм оперативних втручань: проводиться практично при всіх патологіях крім серцево-судинної системи та у дітей всіх вікових категорій з періоду новонародженості. Додаткове обладнання: лапароскопічна стійка в переваги якої входить проведення малоінвазивних оперативних втручань. Відділення розташовано на 2 поверхах, один з яких відремонтований у 2018 році.

Ортопедо-травматологічне відділення на 40 ліжок, з яких 20 ортопедичних та 20 травматологічних ліжок. На сьогодні відділення постійно оновлюється за рахунок проведення ремонтних робіт та придбання обладнання. Лікарі ортопедо-травматологи відділення ургентують цілодобово на пункті ургентної допомоги закладу. Надається допомога хворим з ортопедичною, травматологічною патологіями та хворим з укушеними ранами. Допомогу дітям у відділенні надають 4 лікарі ортопедо-травматологи вищої категорії, 1 – першої категорії, 2 – другої. Це єдине дитяче ортопедо-травматологічне відділення в області в якому надається допомога травмованим та дітям з ортопепедичною патологією із застосуванням новітніх методик та технологій.

Відділення патології новонароджених та недоношених дітей розраховане на 50 ліжок. Має на оснащенні кувези, лампи променевого тепла, дозатори лікарських речовин, електронні ваги, лампи для проведення фототерапії, пульсоксиметри, кисневі концентратори.

Відділення інтенсивної терапії новонароджених на 9 ліжок з виїзною бригадою надає допомогу новонародженим в критичному стані з перших годин життя. Фахівці відділення надають консультативну та лікувальну допомогу новонародженим в усіх пологових стаціонарах області та м.Суми. Штатний розклад відділення відповідає вимогам наказу МОЗ України від 05.01.1996р. №4 «Про організацію та забезпечення медичної допомоги новонародженим в Україні». Відділення обладнане дихальною апаратурою (апарати ШВЛ), поліфункціональні монітори, відкриті реанімаційні системи , столи з підігрівом, кувези, інфузійні насоси, апарат УЗД, рентгенологічний апарат, відсмоктувачі, лампи фототерапії. Виїзна реанімаційна неонатальна бригада для здійснення консультацій та транспортування дітей з використанням методу штучної вентиляції легень обладнана: автомобілем в якому розташовані киснева система, апарат ШВЛ, дефібрилятор, інфузійний насос, слідкуюча апаратура, кувез, електровідсмоктувач. Завдяки наявній апаратурі надається спеціалізована медична допомога в районах області.

Інфекційно-діагностичне відділення розраховано на 40 ліжок. Надає допомогу дітям з різноманітною патологією, яка супроводжується інфекційними захворюваннями, у тому числі ВІЧ-інфікованим та хворим на СНІД- дітям. Відділення має систему боксів з окремим санвузлом, що дозволяє провести ізоляцію хворих з різною інфекційною патологією.

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії на 10 ліжок для надання інтенсивної терапії дітям в критичних станах з соматичною, хірургічною та інфекційною патологіями, забезпечення анестезіологічної допомоги при проведенні оперативних втручань. У відділенні в 2017 році проведені капітальні ремонти, придбано сучасне обладнання в тому числі апарати штучної вентиляції легень, наркозно-дихальні апарати, електровідсмоктувачі, монітори. Кадрова ситуація за останні 3 роки значно покращилась, працює 9 лікарів-анестезіологів, забезпеченість -75%. Лікарі-анестезіологи ургентують в центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Фізіотерапевтичне відділення має в своєму розпорядженні різноманітну апаратуру для електролікування, світолікування, магніто терапії, лазеро-терапії, теплолікування, рефлексо-терапії, масажу, ЛФК, магнітно-резонансної терапії, грязелікування. В планах є повернення функціонування відділення водолікування де є 2 басейни, сауна, різноманітні душі. Обладнана і функціонує “сольова кімната”. Результати роботи відділення кращі за обласні.

Клініко-діагностична лабораторія розташована в типовому приміщенні, має достатню кількість кімнат та кабінетів, обладнану за сучасними вимогами бактеріологічну лабораторію та імунологічну лабораторію, лабораторію TORCH-інфекцій. Із обладнання слід зазначити наявність аналізаторів: біохімічного, гематологічного, бактеріологічного, для визначення електролітів та газів крові. Фахівці відділення постійно підвищують свій рівень знань на курсах стажування та підвищення кваліфікації.

Рентгенологічне відділення обладнане за типовими вимогами. Надає допомогу стаціонарним та амбулаторним хворим. У 2016 році придбано сучасне обладнання: стаціонарний та портативний рентгенологічні апарати. У 2017 році проведено капітальний ремонт рентгенологічного відділення.

Соматичне відділення є структурним підрозділом Сумської обласної дитячої клінічної лікарні. Ліжковий фонд відділення – 80 ліжок, у тому числі 20 ліжок кардіологічних, 5 – гастроентерологічних, 15 – нефрологічних, 10 – ендокринологічних, 5 – імунологічних, 15 – пульмонологічних та 10 – алергологічних. Допомогу дітям надають фахівці з вищою категорією.

Відділення має ряд переваг:

 • широкий вибір спеціалістів різних направлень;
 • увесь медичний персонал відділення – спеціалісти з великим досвідом роботи, з високим рівнем кваліфікації та професійної підготовки, постійно удосконалюють свої професійні знання на курсах підвищення кваліфікації;
 • комплексний підхід до лікування і профілактики захворювань;
 • можливість вибору лікаря та дати планової госпіталізації;
 • проведення щеплень в умовах відділення;
 • у наявності одномісні палати, обладнані по категорії «Люкс».

З 01.06.2019 комунальна установа Сумська обласна дитяча клінічна лікарня реорганізована шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Обласна дитяча клінічна лікарня» (КНП СОР «ОДКЛ»), на підставі рішення Сумської обласної ради сьомого скликання від 19.10.2018.