✅80% інформації людина сприймає через очі. Беззаперечно зір, це один із важливих органів, який забезпечує відчуття повноцінного життя у всіх кольорах. Проте через ґаджетизацію суспільства з’явилось надмірне навантаження на очі. Особливо від цього страждають діти.
✅Напевно, ви не раз були свідками того, як батьки 7-8-місячних малюків не можутть їх погодувати без телефону. Адже так мамам і татам простіше заспокоїти своє чадо, але не слід забувати, що саме ці забавки руйнують зір дитини.
✅Постійно сконцентровані погляди в дисплеї на дуже близьких відстанях спричиняють негативні наслідки.
✅Нині є поширена хвороба сухого ока – або сухий кератокон, кон’юнктивіт, при якому відбувається порушення стабільності слізної плівки, запалення та ураження очної поверхні веде до дискомфорту та зниження зору.
✅Відзначимо, що в середньому людина, як відомо, моргає за хвилину близько 11-17 разів. А якщо погляд напружений перед монітором або екраном, це відповідно відбувається набагато рідше, що призводить до надзвичайного пересихання очей та інших наслідків.
✅👁👤«Сухе око» значно погіршує якість життя пацієнтів: з’являється відчуття пелени перед очима і цей процес може бути безповоротним, якщо своєчасно не зупинити.
✅🙅🏻‍♂️🙇‍♀️⛔️Буває, що достатньо жорстко обмежити просиджування дитини за комп’ютером – і зір з часом вирівнюється.
✅🖥🖨Згідно з рекомендаціями ВООЗ дітям 10-ти років рекомендовано займатись за комп’ютером не більше 40 хв. на день. Режим роботи дитини віку 5-6 років за комп’ютером – це 10 хв.1 раз на 3 дні. З 7 років поступово можна збільшувати цей час (від 10 хв. на день).
🏥Щоб батькам вчасно виявити проблеми із зором дитини мають бути періодичні профогляди. 🩺🔬Перший контроль за зором дитини в 3-4 роки, потім, якщо нема очевидних проблем, то вже перед школою.
✅Необхідно приділяти значну увагу профілактиці.‼️
🔰 👨‍👨‍👧‍👦Батьки повинні обмежувати час перебування дітей за ґаджетами.
🔰Обов’язково робити щоденні прогулянки на свіжому повітрі не менше 2 годин.🏡🏜
🔰Слідкувати за поставою дитини, правильно облаштувати робоче місце (воно має бути достатньо освітлене, дистанція від очей до предметів при роботі на близькій відстані має бути 35-40 см).💡🚴‍♀️
🔰Будь-яка гімнастика для очей – це великий плюс. Якщо дитину важко заставити робити вправи, то це можна зробити непомітно: граючи в теніс, бадмінтон. Все це стимулює рухи очей в різних напрямках та дистанціях, а значить – тренуються м’язи не тільки ока, а всього тіла дитини.🧘‍♀️🧗🏼🤸🏻‍♂️🏓
🔰У раціоні мають бути риба, домашній та твердий сири.🥦🍒🍑🍊🌽🫐 Овочі та фрукти, які мають червоно-помаранчевий пігмент – корисні для зору.🍅🍓🧀🫒🥕 Наприклад, морква, помідори та ін. Також із темним пігментом: чорниця, лохина, чорна смородина, виногради темних сортів.🫐🥑