Свято крихіток-поспішайок

17 листопада – Всесвітній день передчасно народженої дитини!

Щороку у світі передчасно народжується 15 млн. малюків, в Україні раніше терміну з’являється на світ 19000 “ранніх пташок”. Кожна десята дитина народжується передчасно!

Зазвичай, у Сумській обласній дитячій клінічній лікарні до цієї дати проходять святкові заходи. Але цьогорічний карантин вніс свої корективи. Тому обмежилися фотовиставкою, що демонструє, які прекрасні дітки виросли з колишніх малюків-поспішайок. Усі вони з’явилися на світ у стінах цього медичного закладу і турботливо виходжувалися нашими медиками.

Завдяки незмінному партнеру лікарні – Асоціації батьків передчасно народжених дітей «Ранні пташки», мами крихіток, які зараз перебувають на лікуванні, отримали приємні та корисні подаруночки – шкарпеточки, шапочки…

А ще лікарні подарували три крісла для кенгуріння. Передати свою любов малюку мама може через дотик, через контакт «шкіра до шкіри», це саме про використання методу кенгуру. “Метод кенгуру” – це ніби продовження внутрішньоутробного життя для дитини: маля влаштовують на грудях мами в положення, схоже на те, яке було в утробі.

Сьогодні численні організації та окремі особи з більш ніж 100 країн світу об’єднують зусилля у здійсненні заходів, спрямованих на акцентування та вирішення проблеми передчасних пологів та поліпшення умов виходжування передчасно народжених дітей та підтримки їх сімей.

Ну а наші лікарі з самого ранку отримують ну дуже приємні дзвінки та повідомлення від батьків колишніх поспішайок. Один із листів, адресований нашому лікарю-неонатологу, ми з приємністю публікуємо:

«Добрий день! Ви мене не пам’ятаєте, але в цей день я хочу Вам подякувати. Дякую за вашу нелегку працю, за ваш професіоналізм . Дякую, що робили все можливе, щоб моя донька виборола право жити. Дай Боже Вам міцного здоров’я!»