Первинна профспілкова організація в лікарні була створена в 1989 році і очолив її Загородній Микола Петрович – завідувач поліклінікою. З 2000 по 2015 роки профком очолювала Лазоренко Ірина Олександрівна.

З 2015 року – голова профкому Ганжа Тетяна Іванівна. В лікарні працює з 1991 року, має вищу освіту – закінчила Харківський державний інститут культури бібліотечний факультет, має вищу категорію. Нагороджена Грамотами міської організації профспілки медичних працівників та Почесною Грамотою Професійної спілки працівників охорони здоров’я України.
Всього в лікарні 787 співробітника, із них 702 члени профспілки, що складає 90%.

Профспілкова команда лікарні має свої прості, але дієві принципи роботи. Це  своєрідна життєва мудрість, вироблена роками діяльності:

  • вміти слухати, розділяти різні погляди та думки;
  • не давати обіцянок, якщо немає гарантії їх виконання;
  • стримувати свої емоції, керуючись відчуттям самоконтролю;
  • ніколи не забувати жодного прохання про допомогу.

Профспілковий комітет тримає в полі зору всі проблеми та потреби працівників лікувального закладу: виконання колективного договору, заробітна плата та робочі місця, безпечна праця, правовий захист та матеріальна підтримка, оздоровлення, відпочинок, спортивна, культурно-масова робота, навчання і розваги та ін. Проведення роботи за конкретними напрямками покладено комісії профкому:

  • організаційна комісія (голова – Ольга Соколенко )
  • комісія з питань соціально-економічного захисту та охорони праці (голова – Андрій Веселов )
  • комісія з культурно-масової, спортивно-оздоровчої роботи (голова – Тетяна Бондаренко)
  • ревізійна комісія (голова Тамара Радченко)

Трудовою основою будь-якого колективу є, звісно, Колективний договір (реєстровий номер 74 від 02.04.2015 р., ухвалений зборами трудового колективу від 24.03.2015р., протокол №14). Цей документ укладений між профспілковою організацією та адміністрацією лікарні терміном на 5 років. Приємно, що обидві сторони соціального діалогу дотримуються принципів рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності. Адміністрація лікарні в більшості випадків підтримує добрі починання та задуми профспілкового комітету.

Через колдоговірну роботу врегульовуються норми умов та оплати праці, режиму роботи, робочого часу і часу відпочинку, надання щорічних і додаткових відпусток, встановлення доплат, надбавок тощо.

Профспілковим комітетом здійснюється контроль за дотриманням законодавства про працю, веденням трудових книжок, дотримання чинного законодавства при прийомі та звільненні з роботи тощо.

Одним із важливих напрямків роботи профспілкової організації є питання охорони праці. Відповідну комісію профспілкового комітету очолює Андрій Веселов. Разом з інженером з охорони праці Єрмаковим Романом, комісія здійснює контроль за виконанням вимог законодавства щодо охорони праці в установі. А це – проведення відповідних інструктажів, навчання, виконання санітарно-гігієнічних вимог та ін. В лікарні є куточок з техніки безпеки та охорони праці, де члени профспілкового комітету можуть ознайомитися з нормативними документами, інструкціями та планом заходів.

Будь-яка справа потребує ретельного контролю. Саме цим і займається створена в первинній профспілковій організації ревізійна комісія, головою якої є Тамара Радченко. Комісія контролює використання профспілкових коштів згідно кошторису, своєчасність списання придбаних матеріалів, здійснює контроль за станом обліку членів профспілки, ведення профспілкової документації.

В профспілці успішно працює школа профактиву. На засіданні профкому затверджено Положення про Школу, План роботи, склад групи. Заняття проводяться щомісячно.

Основною метою в роботі профспілкового комітету є піклування про кожного працівника, незалежно від стажу, віку, посади, надання членам профспілки допомоги у вирішенні як професійних, так і соціальних питань, підтримка молодих спеціалістів, ветеранів праці. Щорічно до профкому звертається близько сотні членів зі своїми проблемами – це і скрутне матеріальне становище, і тяжкі хвороби, і отримання місця в гуртожитку. Лише в 2018 році 7 молодих спеціалістів отримали місця в гуртожитку ДПТНЗ «Сумський центр ПТО з дизайну».

Не залишаються без уваги і ветерани праці. Вони постійні гості при проведенні масових заходів, приймають вітання у свої дні народження, а ветеран Великої Вітчизняної війни Пшенична Мотрона Антонівна завжди в колі уваги як відділення, де вона працювала, так і профкому, отримує привітання та матеріальну допомогу до дня Перемоги.

Нікого не потрібно переконувати, що молодь – це стратегічний ресурс будь-якої організації, та й держави в цілому, її майбутнє. По тому, який стан молоді сьогодні, можна зробити висновок, якою буде організація, держава завтра. Головне завдання профспілкової організації – створення умов самореалізації молоді: забезпечення реалізації творчої та ділової активності молодих людей у всіх сферах діяльності профспілки; молодь повинна вірити і в себе, і в профспілкову організацію; здійснення адаптації молоді на робочих місцях, особливо це стосується першого місця; розвиток наставництва.

Кожний молодий спеціаліст, що приходить в лікарню отримує свого наставника, який допомагає йому освоїтися на першому робочому місці.

Роль профспілки в організації наставництва, за таких умов, є прямою, оскільки профспілки є стороною колективного договору, яка має реальні важелі впливу на його виконання. Це наочний приклад створення профспілкою умов для самореалізації молодого спеціаліста.

Є чималі досягнення: в колективі працює 118 лікарів, із них: 5 кандидатів медичних наук, 54 лікарі мають вищу категорію, 22 лікарі – першу категорію.

Профспілковий комітет спільно з адміністрацією лікарні постійно працює над підвищенням іміджу закладу. Імідж лікувального закладу – це складне явище, яке містить чимало чинників. Важливою складовою іміджу лікарні є робота над впровадженням і зміцненням традицій.

В нашому колективі було започатковано багато цікавих традицій: «Посвята в професію», відзначення професійного свята в вигляді «Малих олімпійських ігор лікарні», Різдвяні щедрівки та колядки, Новорічні ранки та дискотеки, конкурси та ярмарки. Для членів профспілки організовувались екскурсійні виїзди по Україні.

Всі бажаючі діти спілчан проходять оздоровлення в дитячих оздоровчих таборах області. Спілчани  закладу є активними учасниками спортивних змагань, беруть участь в обласних спартакіадах. В активі спортивної команди «Недетский колектив» більше двох десятків кубків за перемоги в літніх та зимових спартакіада, десятки грамот за досягнення у спорті. Учасники команди брали участь у всеукраїнських змаганнях серед медпрацівників. Завдяки зусиллям профкому в лікарні працює група здоров’я, під час перерви співробітники мають можливість пограти в теніс.

Первинна профспілкова організація Сумської обласної дитячої клінічної лікарні – це міцна, згуртована організація, яка домагається створення таких умов праці, за яких кожен працівник міг би працювати і розвиватися як особистість, знаючи, що його права і свободи будуть непорушними; укріплює єдність у своїх рядах, бореться за соціальну справедливість та найкраще завтра, розуміючи, що Профспілки – не для задоволення споживчих потреб своїх членів, вони – для захисту їх прав.